į pradžiąatgal į svetainę

Klaviatūra

Klaviatūros klavišai skirstomi į kelias grupes:



·         Raidiniai (A,B,C…Z), skaitiniai (1,2…0) ir specialių simbolių (<,>,+…~) klavišai:

Šie klavišai paprastai naudojame įvesti į programą tą simbolį, skaičių ar raidę, kurie yra nupiešti ant klavišo. Vedant raides paprastai jos rašosi kaip mažosios. Jei nuspausite ir atleisite klavišą "Caps Lock " (turi užsidegti to pačio pavadinimo indikatorius ant klaviatūros), tai raides rašysis kaip didžiosios. Raides tarp didžiųjų ir mažųjų galima perjunginėti ir su "Shift " klavišu. Tik šį klavišą reikia laikyti visą laiką nuspaudus. Panašiai veikia ir skaitiniai - specialių simbolių klavišai. Jie spausdina vieną reikšmę (paprastai tą kuri yra nupiešta žemiau) spaudžiant paprastai ir kitą reikšmę, jei kartu nuspausite "Shift " klavišą.



·         Pagalbiniai klavišai (Esc, Tab, Caps lock, Shift, Ctrl, Alt):

"Esc " klavišas dažniausiai reiškia kokio nors prieš tai buvusio veiksmo atsisakymą. Pvz. Jūs taisėte kokio nors dokumento kažkokį lauką. Bet taisymo metu apsigalvojote - tada spaudžiate "Esc " ir Jūsų paskutinio taisymo neliks."Caps Lock " ir "Shift " reikšmė jau aprašyta aukščiau. "Ctrl " ir "Alt " skirti praplėsti klaviatūros komandines galimybes. Šie klavišai paprastai nuspaudžiami kartu su kokiu nors kitu klavišu ar klavišais. Kartu - tai reiškia, kad pirma nuspaudžiamas klavišas "Ctrl " (ir/arba "Alt " ir/arba "Shift ") ir jo neatleidus paspaudžiamas kažkuris kitas reikiamas klavišas. Tokios kelių klavišų kombinacijos dažnai žymimos su pliuso ženklu (pvz.: Ctrl+Enter - reiškia "Ctrl " ir "Enter " klavišų kombinaciją). Dažnai kokios nors programos, tame tarpe ir GAMA, meniu ar mygtuko pavadinime yra pabraukta viena kuri raidė - tarkime meniu: Failai. Tai reiškia kad nuspaudus vienu metu klavišą "Alt " ir raidinį klavišą "F" bus iškviestas šis meniu. Lygiai taip pat daugelis meniu turi papildomų klavišų kombinacijas kuriomis galima greitai iškviesti duotą meniu.



·         Funkcijiniai klavišai (F1,F2 …F12):

Šių klavišu kažkokios apibrėžtos reikšmės nėra. Kiekviena programa reaguoja į šiuos klavišus skirtingai. Vienintelė išimtis, tai klavišas "F1 ", kuris visose programose iškviečia pagelbos langą. GAMA savo įvairiuose formose parašo prie meniu ar mygtukų vieną ar kitą funkcijinį klavišą. Tai reiškia, kad jį nuspaudus suveiks atitinkama funkcija.



·         Komandiniai klavišai (Enter, Insert, Delete, Tab, Home, End, PageUp, PageDown, rodyklės, BS ):

·    "Enter " dažniausiai naudojamas kažkokio veiksmo užbaigimui ar patvirtinimui (t.y. visiškai priešinga reikšmė "Esc " klavišui).

·    "Ctrl + Enter " kombinacija naudojama Gama programoje duomenų įvedimo užbaigimui. Tai tas pats kas nuspaudus duomenų naujų reikšmių patvirtinimo mygtuką (žiūr. Duomenų valdymo mygtukai).

·    "Insert " klavišas GAMA programoje dažniausiai leidžia į lentelę įterpti naują eilutę;

·    "Ctrl + Insert " GAMA programoje dažniausiai leidžia sukurti naują pagrindinį formos įrašą. Pavyzdžiui stovint bet kuriame mokėjimo pavedimų formos lauke, paspaudus šią kombinaciją Jūs galėsite įvesti naują pavedimą."Delete " klavišas ištrina simbolį ant kurio stovi kursorius;

·    "Ctrl + Delete " ši kombinacija ištrina (arba bando ištrinti formos pagrindinį įrašą. Paprastai programa Jūsų paprašys patvirtinti ar tikrai norite ištrinti duomenis.

·    "Tab " dažniausiai naudojamas perėjimui iš vieno formos ar lango lauko į kitą.

·    "Shift + Tab " - tai grįžtama į prieš tai buvusį lauką.

·    "Home " nueina į lauko pradžią. Jei tai duomenų lentelė - tai nueisite į pirmą įrašą;

·    "End " nueina į lauko galą. Jei tai duomenų lentelė - tai nueisite į paskutinį įrašą;

·    "Page Up " jei tai duomenų lentelė - tai nueisite į viršutinį įrašą, kuri matote lentelėje arba jei jau stovite prie viršutinio įrašo - tai nueisite atgal per tiek įrašų, kiek jų matote lentelėje vienu metu.

·    "Page Down " jei tai duomenų lentelė - tai nueisite į apatinį įrašą, kuri matote lentelėje arba jei jau stovite prie apatinio įrašo - tai nueisite pirmyn per tiek įrašų, kiek jų matote lentelėje vienu metu.

·    rodyklės - įvedimo laukuose rodyklėmis galima vaikščioti į kairę ir į dešinę. Lentelėse rodyklėmis galima vaikščioti aukštyn ir žemyn per laukus. Rodyklėmis galima vaikščioti per meniu punktus.

·   "BS " dažniausiai naudojamas paskutiniam įvestam simboliui ištrinti.

 


į pradžiąatgal į svetainę